БУДЕ ВІЙНА?! Путін заборонив польоти в Грузію, росіян евакуюють з країни, путівки скасовують…

Президент Росії Володимир Путін заборонив російським авіакомпаніям з 8 липня здійснювати повітряні перевезення громадян з Росії на територію Грузії. Уряду Росії доручено забезпечити повернення на батьківщину росіян і їхнього багажу.

Відповідний указ розміщено на сайті Кремля, інформує Цензор.НЕТ. Причиною заборони в тексті названо “захист громадян Російської Федерації від злочинних та інших протиправних дій”.

Згідно з документом, з 8 липня російським авіакомпаніям забороняється “здійснювати повітряні перевезення (зокрема комерційні) громадян із території Російської Федерації на територію Грузії”. Туроператорам і турагентам рекомендовано утриматися від продажів путівок у цю країну.

Уряду в указі доручається вжити заходи щодо повернення на батьківщину росіян, які тимчасово перебувають у Грузії. МЗС РФ координуватиме дії з владою Грузії щодо гарантування безпечного повернення громадян Росії, зазначено в документі.

Напередодні в Грузії спалахнули антиросійські протести. Вони почалися після того, як російський депутат Сергій Гаврилов сів у крісло голови парламенту Грузії під час сесії Міжпарламентської Асамблеї Православ’я.

Опозиція вимагає відправити у відставку трьох високопосадовців – голову парламенту Іраклія Кобахідзе, главу МВС Георгія Гахарію та главу СГБ Вахтанга Гомелаурі. Спікер парламенту вже залишив свій пост.

Повідомлялося, що внаслідок застосування поліцією в Тбілісі спецзасобів постраждали близько 240 осіб, журналістка втратила око. Поліція затримала 305 учасників протесту.

Сьогодні ввечері біля будівлі парламенту Грузії знову зібралися протестувальники.

***
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав протести в Тбілісі, “русофобською провокацією”, яка викликає стурбованість Москви.

Про це він сказав журналістам в п’ятницю, передає ТАСС.

“Все те, що вчора відбувалося в Грузії, є нічим іншим, як русофобська провокація. Звичайно, це не може не викликати нашої крайньої стурбованості, той факт, що були агресивні прояви щодо громадян Росії”, – заявив Пєсков.

За його словами, так звана загроза особистій безпеці членів російської делегації вимагає “крайнього засудження”.

При цьому він додав, що Грузію регулярно відвідує багато туристів з Росії і тому питання з “русофобією” вкрай серйозне.

Джерело

Share
error: Content is protected !!