Чoрнe мoрe пeрeтвoрuлося на oтpyйнy жuжy, люди в naнiцi: фото і відео kaтaстрoфu

Біля берегів Одеської області Чорне море заполонила шкідлива живність, яка загрожує людям серйозними проблемами

Морська вода в регіоні забарвилася в зелений колір, місцеві жителі публікують в соціальних мережах моторошні фото і відео незвичайного природного явища.

Біолог і керівник громадської організації “Зелений лист” Владислав Балинський пояснив причини позеленіння, його слова передаєBBC.

За словами експерта море почало цвісти через розмноження у воді мікроскопічних організмів – ціанобактерій Nodularia spumigena, які виділяють отруйні речовини.

Це відбувається вкрай рідко. На процес впливають два фактори: рівень солоності і забруднення. Вчений попередив про екологічну катастрофу великого масштабу.

“Перше – солоність води зменшилася, інтенсивність цвітіння – збільшилася. Друге – забруднення біогенними елементами: це мінеральні добрива, азотні добрива полів, миючі речовини, недостатньо добре очищені стоки міста, які потрапляють в море після зливи”, – заявив Владислав Балинський.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Го купаться 😰

Допис, поширений Инна (@innalav131900)

Біолог закликав читачів поки не купатися в Чорному морі, хоча офіційна влада поки не оголосили про офіційну заборону. За його словами, при попаданні на шкіру вода з отруйними виділеннями може викликати у відпочиваючих алергічні реакції.

У майбутньому, якщо температура води в Одеській затоці та далі буде підвищуватися, а монстри-бактерії продовжать розмножуватися, інші живі істоти в Чорному морі море почнуть задихатися. В результаті водойму ризикує опинитися повністю неживим і непридатним для відпочинку.

“Ці мікроорганізми поглинають весь кисень з води і тому гине вся живність. Таке вже було в Одеській затоці в 2010 році – масова загибель всього живого. Тоді навіть все мідії загинули. Це екологічна катастрофа великого масштабу. Це дуже серйозно може позначитися на екології міста Одеси “.

Politeka

Share
error: Content is protected !!