Інавгурація Зеленського: у Раді нарешті прийняли рішення. Щойно, Парубій виступив з терміновою заявою

В українському парламенті розкрили нову дату, коли будуть розглядати питання інавгурації обраного президента Володимира Зеленского. Про це повідомив спікер Верховної Ради Андрій Парубій, передають «Букви».

«У нас фактично завтра – сподіваюся, що сьогодні буде комітет – і ми (в четвер – ред.) будемо розглядати питання по інавгурації першим», – зазначив він. При цьому він уточнив, що члени комітету також зможуть розглянути завтра аконопроект про діяльності Державного бюро розслідувань.

«Ми могли б завершити ДБР, проголосувати ДБР. Це буде високий рівень концентрації вранці. І потім вже перейти до призначення дати інавгурації», – підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, конфлікти всередині Конституційного суду поставили під удар обрання Володимира Зеленського президентом. Український журналіст Кирило Сазонов оцінив ситуацію з раптовою зміною голови Конституційного суду, як до жаху комічну. Аналітик передбачив наслідки рішення суддів.

Автор порівняв раптову зміну голови Конституційного суду з анекдотом про сім’ю юристів. Коли обидві сторони конфлікту є впливовими професіоналами — розв’язка може затягнутися надовго:

«Чоловік працює в СБУ, дружина в прокуратурі, тесть суддя, свекруха адвокат. Відповідне коло спілкування і куми. Тобто сама думка про процедуру розлучення і розділу майна приводить в стан жаху по тривалості процедуру і масштабом наслідків. В КСУ схожа картина».

Кирило Сазонов нагадав, що ввечері 14 травня Конституційний суд офіційно заявив про зняття керівника відомства Станіслава Шепотіла. За це рішення проголосувало більшість співробітників. Вакантне місце оперативно посіла Наталія Шаптала.

Звільнений суддя назвав подію антиконституційним переворотом, організованим Петром Порошенком та ео командою. А також пообіцяв боротися за скасування рішення у зв’язку з численними порушеннями українського законодавства.

Журналіст підкреслив, що Станіслав Шевчук є досвідченим юристом з великими зв’язками. Щоб очолювати Конституційний суд потрібно мати союзників як у юридичних колах, так і серед політичної еліти. Притому не тільки в Україні. Противники екс-голови КСУ теж володіють великим досвідом і впливом на судову систему.

Джерело

Share
error: Content is protected !!