Наша країна — не собака! Віддати нашу незалежність заради Донбасу і щоб на «ДНР» перетворилася вся Україна, цього робити не можна

Про Донбас

ВВС: В одному інтерв’ю ви назвали Донбас «валізою без ручки»

Олег Сенцов: Це старий вираз багатьох людей, це не я придумав.

ВВС: Тоді ви говорили про те, що сьогодні Донбас хочуть Україні «втюхати», про формулу Штайнмаєра, тощо. Яким було б розумне рішення зараз?

Олег Сенцов: У складних питаннях не буває простих, ідеальних рішень. «Втюхати» — не зовсім точний вираз.

Щодо валізи без ручки, то Путін не хоче його подарувати — «заберіть назад, я втомився». Це не зовсім точний образ.

Він хоче накинути його на Україну як нашийник. І смикати за нього, щоб зробити з України такого собі хатнього, слухняного собаку. Але так не вийде. Наша країна — не собака. Ми слухатися нікого не будемо, а таку людину й поготів. Ми — вільний народ і самі вирішуємо свою долю.

Спроба повернути Донбас на умовах Путіна, щоб де-факто нічого не змінилося: будуть сепаратисти, російські війська і контроль території без контролю України над кордоном.

Де-юре це вже буде нібито Україна. Піднімуть українські прапори, вважатимуть, що це частина України, яку вона не контролюватиме. Відповідно, можна знімати санкції з Росії, говорити, що Росія все виконала, все добре, але Україна на це не йде.ПОПУЛЯРНОЕ В СЕТИ

Хоча перемовини ведуться, нічого поганого в цьому немає. Тому що перемовини — це краще, ніж війна. Якщо Зеленському вдасться повернути наших полонених і припинити бойові дії, я скажу, що у нас найкращий президент, тому що це дійсно важливе завдання. Якщо він це зробить — буде дуже добре. А успіх інтеграції Донбасу при владі Путіна — ну, це неможлива річ. Так не буде.

ВВС: Що робити?

Олег Сенцов: Я не знаю, що робити, від мене не залежить ухвалення рішень. Навіть якщо я буду висловлювати свою точку зору на кожному розі, це не вплине ні на що.

У нас є наше керівництво, яке робить. Тим більше, у такому питанні давати поради, не володіючи всією інформацією, дуже важко.

Давати поради, не несучи відповідальності, дуже легко. Тут можна говорити що завгодно: «А, я говорив, ось треба було так …»

Є 100 тисяч думок, одна з яких буде правильною. Я такими речами не займаюся. Я слідкую за тим, що відбувається: що добре, що правильно.

Перемовини — це добре, припинення вогню — це дуже добре. Здавати інтереси України — це погано. Віддати всю нашу незалежність заради того, щоб повернути Донбас і щоб на «ДНР» перетворилася вся Україна — це погано, цього робити не можна. Я сподіваюся, наше керівництво цього не зробить, а народ йому не дасть.

Джерело

Понравилась ли Вам новость?

Share