Партію “Слуга народу” покине понад 100 чол. Дострокових виборів ДО ВРУ не уникнути

Український олігарх Ігор Коломойський заявив, що з партії президента України Володимира Зеленського “Слуга народу”, до якої увійдуть 254 депутати, може вийти до сотні нардепів, що спричинить за собою іншу конфігурацію влади і дострокові вибори до Верховної Ради.

Про це в середу, 28 серпня повідомляє видання “Бізнес.медіа” з посиланням на “Цензор.нет”.

“Під ризиком виходу десь до 100 чоловік.” Паршивих овець “будуть перш за все бізнесмени. Тоді через рік в Україні будуть нові вибори – даю свій прогноз. Тільки вже на базі повністю пропорційної системи”, – зазначив Коломойський.

Бізнесмен Ігор Коломойський дав чергове велике інтерв’ю, цього разу — головному редакторові видання Цензор.Нет Юрію Бутусову.

У ньому він скаржиться на апетити Ріната Ахметова, пророкує, що депутати фракції «Слуги народу» неминуче «будуть бл*дувати», коментує роботу голови Офісу президента Андрія Богдана і малює стратегію закінчення війни з Росією — зняття санкцій в обмін на території. Переказуємо його інтерв’ю у дев’яти простих тезах.

Зараз в Україні живуть 35 мільйонів людей. Якщо через п’ять років президентства Володимира Зеленського буде 38 мільйонів — його треба обирати на другий термін, якщо ні — «ауфвідерзейн».

Петро Порошенко зруйнував корупційний принцип роботи політичної еліти, коли запровадив (під тиском МВФ) електронні декларації для чиновників.

Індійська компанія «Лакшмі Міттала» володіє комбінатом «Криворіжсталь» вже чотирнадцять років. Через викиди комбінату смертність від раку легенів у Кривому Розі вп’ятеро вища, ніж у Дніпрі. СБУ правильно зробила, що порушила кримінальну справу проти менеджменту.

На схемі «Роттердам+» за допомоги Арсенія Яценюка та Володимира Гройсмана компанії Ріната Ахметова заробили приблизно 3,5 мільярда доларів. Крім того, «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського заробляє мільярди доларів, продаючи руду в Китай,

— замість того, щоб плавити з неї сталь і виробляти прокат, даючи роботу українським підприємствам. На продаж руди держава повинна накласти величезну ренту. Група «Приват», видобуваючи нафту, платить ренту приблизно у 30 відсотків.

Компанії Ахметова сплачують ренту приблизно у два відсотки. При цьому Рінат Ахметов «не в курсі проблеми ренти […]. Якщо він вже відрізняє виручку від прибутку, то я готовий з ним розмовляти на цю тему».

У новому уряді свої посади збережуть глава МВС Арсен Аваков і міністр фінансів Оксана Маркарова.
Частина депутатів фракції «Слуга народу» неминуче «почне бл*дувати». «Під ризиком виходу [з фракції] десь до ста осіб. Паршивими вівцями будуть насамперед бізнесмени».

Щоб знизити цей ризик, потрібно підняти народним депутатам зарплату до пʼяти тисяч доларів (дві тисячі потрібні самому депутату, три тисячі він віддаватиме дружині). Якщо з фракції вийдуть 100 депутатів, за рік будуть нові парламентські вибори.

Глава Офісу президента Андрій Богдан перебуває в ейфорії. Він занадто захопився соціальними мережами, тому зіткнення з реальним світом іноді сприймає болісно — особливо, коли журналісти захоплюють його зненацька.

Богдан поки що все робить правильно. Але варто пам’ятати, «що вершина — це остання точка перед спуском».

Якщо б на Донбасі спочатку не почався громадянський конфлікт, там не з’явилася б і регулярна російська армія.

Для того щоб закінчити війну, потрібно запропонувати Росії правила врегулювання, які буде вигідно виконувати і їй, і європейським країнам, — а вони мріють зняти з Росії санкції.

Тому потрібно запропонувати знімати «Донбаську» частину санкцій в обмін на повернення територій і контролю над російсько-українським кордоном.

Донбасу на п’ять років треба надати особливий статус, а потім провести вибори за українськими законами. При цьому питання Криму і питання Донбасу доведеться розділити та торгуватися за ці території по черзі.

“Що може стати головною причиною дострокових виборів? Тільки одне – якщо” слуги народу “почнуть бл..довать. А вони будуть точно бл..довать, питання в масштабах. І це нормальний людський процес усвідомлення, навіщо ви прийшли в парламент”, – додав Коломойський.

За його словами, велика частина “слуг народу” зайшла не за гроші, а з бажанням щось змінити, і це буде сильним фактором.

“Звичайно, їх адже і нема за що зачепити, вони ж все звідки? Перукарі? Або фотограф з весілля? Що йому пред’явити? Фотоапарат віднімемо? Ну що? Ось, припустимо, фотограф виграв у Богуслаєва. Богуслаєва є чим зачепити? Є. А фотографа? Як він туди потрапив цей фотограф? Не знаю.

В той же час, не можна всіх під одну гребінку. Є група ризику, але велика частина “слуг народу” все-таки не за гроші зайшли, а з бажанням щось змінити, і це буде сильним фактором впливу “, – підкреслив Коломойський.

Раніше повідомлялося, що Київський апеляційний суд вирішив звільнити керівника порталу РІА Новини України Вишинського з-під варти. Запобіжний захід змінено на особисте зобов’язання, журналіст зобов’язаний буде з’являтися до суду або до слідчого на першу вимогу.Джерело

Share
error: Content is protected !!