“Повне нaхaбcтвo”: київська лабораторія показала улюблене мacлo українців без слідів мoлoкa

Експеримент журналістів дав гнітючі результати.

Після появи у ВР ініціативи щодо заборони додавання у продукти пальмової олії, журналісти вирішили дослідити на її вміст вершкове масло та цукерки. Результати приголомшили навіть досвідчених фахівців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

“Виникає тільки одне питання: куди дивляться правоохоронні органи? Продавати такі речі під виглядом масла – повне нахабство!

Взагалі не містить молочних жирів!”, – обурений керівник центру випробувань продукції ДП “Укрметртестстандарт” Володимир Кіщенко.

Такі результати отримані попри діючу заборону додавати до молочних продуктів пальмову чи будь-яку іншу рослинну олію.

Заборона пальмової олії: ТСН перевірила безпечність шоколадних цукерок у лабораторії

Не набагато краща ситуація і з цукерками. “Ми знайшли 39,9%. В одних країнах допускається до 5%, а деякі, котрі дуже піклуються про своє населення – там узагалі до 2%.

А тут 40”, – констатував Кіщенко. Він нагадав, що в Європі нормою вважається вживати 2% трансжирів від усього їх денного обсягу, а склад продуктів чесно зазначається на етикетках.

Тоді як в Україні олії у затверділому стані використовують повсюдно для здешевлення та тривалішого зберігання продуктів, хоча трансжири сприяють виникненню серцево-судинних та онкологічних захворювань, а жирова плівка у шлунку перешкоджає всмоктуванню вітамінів і мікроелементів.

Дієтологи радять зовсім не споживати такі харчі дітям і не зловживати дорослим. “Один раз ви з’їли – нічого страшного.

Організм очиститься, повірте мені. Але якщо це буде постійною системою харчування, це призводить до внутрішньогенного дисбалансу в цілому”, – попередила лікар-дієтолог Олександра Кириленко.

Джерело

Share
error: Content is protected !!