Схвалити або позбавити пенсії і субсидії. Як перевірятимуть українців

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про верифікації та моніторингу державних виплат (законопроект +1231), “за” проголосували 254 народних депутата. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Їли одна людина має кілька квартир у різних містах України і на кожну отримує субсидію – це несправедливо.

Якщо людина померла, а пенсія продовжує надходити – це несправедливо … Ми пропонуємо надати Міністерству фінансів можливість запустити програмне забезпечення (яке вже, до речі, працює з квітня ),

яке могло б визначати ці проблемні моменти і повідомляти про них відповідним органам “,

– сказав глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, представляючи ОКУМЕНТА Верховній Раді.

Верифікацію держвиплат проводитимуть на інформаційно-аналітичної платформі.

Наприклад, при зверненні громадян за отриманням держвиплат орган, який їх виплачує, спочатку повинен відправити запит на таку платформу на перевірку відповідності поданої інформації.

Крім цього, передбачається також поточна верифікація і ретроспективна, тобто перевірка інформації про одержувачів, які раніше були реципієнтами держвиплат (але не більше трьох років з дня закінчення їх отримання).

При верифікації законопроект пропонує, в тому числі, використовувати інформацію про відкриті в банках рахунки на ім’я одержувача держвиплат і операціях по ним, а також інформацію про перетин державного кордону.

Джерело

Share