Такого ще не робив ніхто. ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк і багато інших: у Зеленського приготували доленосний закон, чого чекати українцям

Українцям варто приготуватися до масштабних змін

У команді президента УкраїниВолодимира Зеленськогозаявили, що планують провести велику приватизацію державних банків длязалучення іноземних фінансових гравців.

Про це розповів заступник голови Офісу президентаОлексій Гончарукв інтерв’юBloomberg.

Зокрема, йдеться про ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк та Український банк реконструкції та розвитку.

«Банкиповинні бути продані впершу чергу. Яхочу, щоб 10 великих системних банків зайшли вУкраїну. Для цього нам потрібно продемонструвати економічне зростання, незалежність банківського регулятора — Національного банку, і налагодити роботу судової системи»,— зазначив він.

Засловами заступника голови Офісу президента, влада націлена прискорити економічне зростання до5% і вище. Заступник голови Офісу президента також зазначив, щодефіцит держбюджету має бути знижений.

Зазначимо, що нині в Україні є чотири банки з державною часткою власності – «ПриватБанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк» та «Укргазбанк».

Саме ці банки є чотирма найбільшими в Україні за розміром чистих активів станом на початок 2019 року. Водночас лише «ПриватБанк» єдиний з державних банків, який у 2019 році отримав реальні прибутки – у розмірі понад 11,5 мільярдів гривень.

Інші банки з державним капіталом задекларували прибутки на рівні нижче, ніж 1 мільярд гривень.Джерело

Share
error: Content is protected !!