“Це означає провал”! Стало відомо, чи може Зеленський відмовитися від грошей МВФ

Новообраний президент Володимир Зеленський навряд чи зможе відмовитися від співпраці з МВФ. Про це повідомив політолог Олексій Якубін.

«В Україні в домовленостях з МВФ бере участь і президент. При цьому в багатьох країнах глави держав в таких переговорах участі не беруть, цим займаються фахівці з фінансового блоку уряду і сам уряд, а також представники державного банку.

У нашому випадку президент також бере участь. А це означає, що новому президенту доведеться знайти і показати МВФ, де Україна може отримувати додаткові доходи – припустимо, в боротьбі з олігархами, в боротьбі з тіньовими доходами », – каже політолог.

Якубін також вважає, що якщо Зеленський бажає ефективно керувати державою, йому доведеться пам’ятати і виконувати вимоги народу.

«Команді Зеленського і самому Зеленському на посаді президента України доведеться намацати баланс між соціальними проблемами і вимогами до балансування держбюджету. Тому що Україна тільки в цьому році повинна виплатити десятки мільярдів доларів за нашими кредитами.

Але також треба пам’ятати, що через кілька місяців можуть відбутися вибори до Верховної Ради України і Зеленський виведе свою партію «Слуга народу» на ці вибори. В такому випадку ігнорувати запити українців для нього може означати провал парламентської кампанії », – додав політолог.

Нещодавно Зеленський обговорив з главою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард готовність МВФ підтримувати Україну. Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

«Я можу підтвердити, що директор-розпорядник дійсно спілкувалася із Зеленським у зв’язку з його обранням президентом України і підкреслила, що МВФ як і раніше готовий підтримати Україну і допомогти вирішувати поставлені перед нею завдання, – підкреслив представник фонда.

Джерело

Share
error: Content is protected !!