Уже з квітня! Нафтогаз зробив заяву про зміну ціни на газ. Погляньте скільки доведеться платити

У квітні українці, ймовірно, отримають платіжки за газ зі злегка зниженими тарифами на блакитне паливо. «Нафтогаз» оголосив про те, що в квітні українські побутові споживачі зможуть платити за газ аж на 2% менше, ніж встановив Кабмін. Так, вартість 1 кубометра палива складе 8,38 грн.

«У квітні ми запропонуємо побутовим споживачам, які є клієнтами «Нафтогазу», газ за ціною на 2% нижче регульованою, встановленої постановою Кабміну. Ціна кубометра газу буде 8,38 грн замість 8,55», – наголошується в повідомленні прес-служби «Нафтогазу».

Це сміховинне послаблення ціни «Нафтогаз» пояснює тим, що в березні встиг «скористатися привабливою ринковою ситуацією» і закупив достатньо газу для побутових споживачів.

При цьому промислові споживачі, які співпрацюють з «Нафтогазом» на умовах попередньої оплати, будуть купувати паливо за ціною 5990 грн/тис. кубометрів.

«Ми запропонували уряду скасувати постанову 867, яка регулює ціни для населення і вимагає підняти ціни на 15% з 1 травня. Цією ж постановою нас зобов’язують продавати газ приватним компаніям облгаззбутам – посередникам, які заборгували нам мільярди за газ. Ця схема вигідна тільки одному суб’єкту ринку – тим самим облгаззбутам, які завдяки йому мають гарантований ринок збуту, гарантованого постачальника («Нафтогаз») і можливість скільки завгодно не платити за газ», – говорять у НАК.

Як повідомлялося раніше, згідно з планом підвищення тарифів на комунальні послуги, в 2019 році гаряче водопостачання в Україні подорожчає на 11,5%. Також зросте в ціні і опалення, а тариф на тепло буде структурно змінений.

Уже з нинішнього року тариф на газ буде складатися з абонплати, яку потрібно буде платити щомісяця протягом усього року і змінного тарифу, який ми будемо платити лише в опалювальний сезон.

До речі, ціна на газ для населення України до кінця поточного року зрівняється з вартістю палива для промислових споживачів.

Джерело

Share
error: Content is protected !!