Зеленський загнав Раду у пастку, не потрібно навіть розганяти: “Якщо депутати виконають …”

Новообраний президент Володимир Зеленський здатний впоратися з Верховною Радою навіть без радикальних заходів.Про це на своїй сторінці в Facebook написав політолог Юрій Романенко. Він запропонував сценарій, при якому майбутній гарант зможе домогтися від депутатів бажаного відразу після інавгурації.

На думку експерта, партія “Народний фронт” спеціально вийшла з коаліції, намагаючись спровокувати Володимира Зеленського на розпуск парламенту. Але майбутньому президентові не потрібно розганяти депутатів. Досить запропонувати міністрів за своєю квотою:

“Реакція Ради покаже, що з нею робити далі. Зеленському не потрібно розганяти насправді Раду, якщо він отримає свої квоти. З квотами він зможе а) показати прогрес у зовнішній політиці б) почати з допомогою СБУ, ГПУ брати корупціонерів Порошенко і К за яйця. І чітко відсторонитися від економічного блоку, який залишиться під контролем корупціонерів. Цього вистачить, щоб восени взяти свою тридцятку “, – запевняє Юрій Романенко.

Щоб гарантувати успіх, політолог пропонує Володимиру Зеленському ввести додаткові заходи. Наприклад, внести законопроект про зняття депутатської непрікосновенновенності. Після цього депутати повинні зайтися “криками” і прийняти позицію глави держави:

“Подальша логіка дій проста. Якщо депутати виконують пункт 1, то Рада залишається, а пункт 2 використовується для підсвічування потрібного дискурсу Зе. Якщо депутати не виконують пункт 1, то Рада розганяється під будь-яким приводом, яких повно. Депутати даремно думають, що Раду не розженуть після 16 червня. З рівнем довіри до Ради абсолютна більшість підтримає цей крок під будь-яким приводом”.

Юрій Романенко підкреслив, що перший варіант стане для Володимира Зеленського найбільш вигідним. Так він зможе боротися з Верховною Радою до осені і все одно набрати третину голосів на парламентських виборах. БПП і “Народний фронт” будуть ще півроку “смоктати бюджет”, але втратять багатьох прихильників, за яких візьмуться підконтрольні президенту СБУ і ГПУ.

“Цей варіант гарантує і шоу, і спадкоємність, і стабільність, і кредит МВФ, кіт дуже знадобиться в світлі виплат боргів у вересні”, – резюмував політолог.

Джерело

Share
error: Content is protected !!